Výrobky

DIGESTÁT

Digestát je fermentační zbytek po anaerobní digesci vstupních materiálů při výrobě bioplynu v bioplynové stanici (BPS), který je využíván jako registrované organické hnojivo. V zemědělství používáno jako organické hnojivo na zemědělskou půdu. 

Náš digestát je možné použít v ekologickém zemědělství dle Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č. 889/2008 o ekologické produkci a označování ekologických produktů.

Kompost

Kompost je organický prostředek pro zlepšení půdy obsahující stabilizované organické látky a rostlinné živiny získaný řízeným biologickým rozkladem směsi sestávající zejména z rostlinných zbytků a mající deklarované kvalitativní znaky.

Při dostatečné vlhkosti a teplotě jsou organické složky kompostu rozkládány živými organismy, které se živí organickými zbytky. Souběžně s rozkladem se mění struktura a vlastnosti kompostu. Organická hmota se mění na kyprou zeminu. Kompost patří do skupiny statkových hnojiv. Základem pro kompost je takzvaný biologicky rozložitelný odpad. Jedná se o zbytky rostlin, jako je třeba posečená tráva či plevel, ale také stará zelenina, zbytky jídel nebo zemědělský odpad, jako je hnůj nebo rašelina. Ostatně poslední dvě suroviny lze použít rovnou k hnojení jako alternativu kompostu.

 

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.